DUK

Kas yra vėdinimas?

Vėdinimas – tai procesas, kai uždarose patalpose esantis oras yra pakeičiamas oru, patiektu iš lauko. Vėdinant patalpas galima naudoti natūralią vėdinimo sistemą, mechaninę ištraukiamąją ventiliaciją ar rekuperacinę vėdinimo sistemą. Naudojant rekuperacinę vėdinimo sistemą, tiekiamas oras iš lauko gali būti pašildomas, atvėsinamas, nusausinamas, sudrėkinamas ar nufiltruojamas. Ventiliacija yra reikalinga tam, kad papildyti patalpoje esantį orą deguonimi, sumažinti CO2 koncentraciją, santykinę oro drėgmę, pašalinti oro teršalus.

Į viršų

Kas yra rekuperacija?

Rekuperacija (angl. k. Heat Rekovery Ventilation - HRV), taip pat žinoma kaip mechaninio vėdinimo sistema su energijos (šilumos) atgavimu (angl. k. Mechanical Heat-Recovery Ventilation - MHRV). Šioje vėdinimo sistemoje vyksta patalpų vėdinimas, naudojant rekuperatorių, kuris mechaniniu būdų (naudojant ventiliatorius) priverstinai paduoda ir ištraukia orą į patalpas. Rekuperatoriuje sumontuotas šilumokaitis sušildo arba atvėsina iš lauko paduodamą orą paimdamas energiją (šilumą arba šaltį) iš patalpų ištraukiamo oro. Taip pat rekuperatoriuje esantys filtrai filtruoja tiekiamą orą nuo dulkių ir kitų teršalų. Rekuperatoriuje tiekiamas lauko oras ir ištraukiamas patalpų oras yra kryžiuojamas šilumokaityje, kuriame šiltesnis oras sušildo vėsesnį.  Rekuperacinė vėdinimo sistema patiekia gryną orą į patalpas taupydamas šildymo ar vėsinimo energiją.

Į viršų

Kas yra rekuperatorius?

Rekuperatorius - tai įrenginys su korpusu, kuriame sumontuoti du ventiliatoriai ir šilumokaitis. Ventiliatoriai su varikliu atlieka oro tiekimo ir oro šalinimo į patalpas funkciją, o šilumokaitis pašildo arba atvėsina priklausomai nuo metų laiko įeinantį iš lauko orą.

Kviečiame peržiūrėti vaizdo įrašą apie tai, kaip veikia rekuperatorius.
Daugiau apie tai, kaip veikia rekuperatorius galite rasti čia: Rekuperatorius - kas tai?

Į viršų

Kas yra plokštelinis šilumokaitis?

Šilumokaitis - tai specialios paskirties plokštelinis šilumos atgavimo įrenginys, montuojamas rekuperatoriuje. Plokšteliniame šilumokaityje tiekiamas ir šalinamas oras yra kryžiuojamas tam, kad sugrąžinti šiluminę energiją tiekiamam orui iš lauko. Paveiksliuke pavaizduoti pagrindiniai plokštelinių šilumokaičių gaminimo tipai ir jų šilumos sugrąžinimo efektyvumas:

Plokštelinių šilumokaičių tipai

Polypipe rekuperatoriuose naudojamas korėtas šilumokaitis, kurio naudingumo koeficientas siekia net iki 95%.

 Į viršų

Kas yra rotorinis šilumokaitis?

Taip pat rekuperatoriai gaminami ir su rotoriniu šilumokaičiu. Šio tipo rekuperatorių šilumogrąža yra žemesnė, bei oro šalinimo ir tiekimo srautai yra dalinai sumaišomi. Rotacinių rekuperatorių veikimo principas: tiekiamas ir ištraukiamas oras yra nuvedamas per korėta būgną, kuriame patalpų šiltas oras sušildo būgną, besisukantis būgnas perteikia šilumą pritekančiam orui iš lauko.

rotorinis šilumokaitis

Į viršų